O NÁS    |   UMĚLCI A KAPELY    |   KALENDÁŘ    |   REFERENCE    |   KONTAKT    |
Tomson Solo Piano
"Tomson Solo Piano" - to je pseudonym pianisty a zpěváka Tomáše Szydlowského. Tomáš se narodil v někdejším Sovětském Svazu v rodině polského hudebníka a sbormistra, hudební průpravu získával v již samostatné Ukrajině. Absolvoval konzervatoř S. Vorobkeviče jako klasický pianista. Svoji budoucí hudební kariéru však zasvětil moderní populární hudbě. Po několika letech působení v Maďarsku v ruské pop folkové kapele se v roce 1999 usazuje v Praze, kde žije a působí až do současnosti.

V nabízeném projektu "Tomson Solo Piano" se prezentuje v roli zpívajícího pianisty. V repertoáru ma světoznámé skladby popmusic od sedmdesátých až po devadesátá léta, a to v několika jazycích. V angličtině zpívá písně od interpretů jako jsou např. Lionel Richie, Elton John, Eric Clapton, Billy Joel, Phil Collins, Sting, E. Iglesias, R. Williams, aj., velmi populární jsou italské hity různých autorů - A. Celentano, Toto Cutugno, Al Bano, Druppi, E. Ramazzotti a dalších. A samozřejmě nechybí široký výběr z ruského šansonu a ruské populární hudby.

Tomáš rád hraje na akustická piana, ovšem pouze v případě, že je k dispozici kvalitní a dobře naladěný nástroj, nejlépe křídlo. Nicméně má vlastní výborný nástroj - elektrické stage piano YAMAHA S90ES, což je jedna z nejlepších simulací akustického grand piana (křídla). Pro zpestření programu a výraznější rytmiku používa v některých skladbách doprovodný perkusní sequencer, popř. naprogramované podklady s doprovodnými nástroji (bicí, basová kytara, perkuse). Pro svá vystoupení má také vlastní malé ozvučení (reproboxy, mixážní pult, mikrofony).


Tomson solo piano & zpěv - live video (Praha)